امام وکانس چگونه گذشت

خب میدونم که امروز بالاخره بعد 5 روز بیکاری تو خونه و عزاداری برای آقا و ... حسابی سرحالی و از نظر معنوی کامپلیتلی ستسفایدی، اما بذا منم از مسافرتمون بگم. البته نمیگم که چقده خوش گذشت و چه عالی بود برنامه و چه هوایی بود شمال و .... که یه موقع دلت نسوزه!

ساعت 5 بامداد روز چهاردهم به قصد متل قو از طریق جاده چالوس از در خونه ما راه افتادیم. ساعت حدود 5/8 به کرج رسیدیم و مسافر کرجمون رو هم سوار کردیم و دبرو به جاده. حدود ساعت 5/10 وارد ابتدای جاده شدیم! معلوم بود که خیلیا قبل از ساعت 5 بل از شب قبلش راه افتادن! ولی مادر فندرا اول جاده رو بسته بودن و یکی یکی رد میکردن ماشینا رو. کرم دارن دیگه، سوال نداره. خلاصه 5/4 عصر رسیدیم به ویلای مورد نظر که به صورت چشم بسته اجاره شده بود و چقد هم خوب و دنج و تر و تمیز بود. واقع در متل قو یا همون سلمانشهر. خب! اولین کاری که آدم میره شمال میکنه چیه؟ دریا میره؟ نـــــــــــــــــــــه!! میره جنگل؟؟ نـــــــــــه!! میره بازار؟؟ نـــــــــــــه!!! اشتباه حدس زدی. میره دنبال نوشیدنیهای غیرمجاز ترجیحن وی سکی (یا همون فیس)!! البته نیاز نیس بری دنبالش چون همین جور هست! ریخته! از برکات امام وکانس دیگه. خب ما این اصول اولیه رو به جا آوردیم که شبهامون بی برکت نباشه!

روز پانردهم برنامه جواهرده بود. سرراه تو رامسر هم یه چرخی زدیم دم در هتل قدیم و ... عکسی گرفتیم به یادگار و رفتیم بالا. هوا هم عالی بارون ریز بود کلن. جاده جواهرده هم واقعن بی نظیره. بسیار زیبا و هرچی بگی کم گفتی.مه غلیظ و بارون ریز و هوای عالی. برگشتنه باز یه چرخ دیگه تو رامسر زدیم و یه کم بارون رامسر خورد بهمون و برگشتیم. سیستم منقل و کباب هم هرروز تو ویلا به راه بود. درواقع هرشب. فیس دودی هم دنیایی داره به همراه بال و جوجه.

روز شانزدهم برنامه نمک آبرود بود و جاده 2000 و 3000. نمک آبرود آخرین باری که رفته بودم همون یه خط تله کابین رو داشت. اما مثل اینکه چند سالیه که یه خط دیگه هم اضافه شده. اون بالای نمک آبرود هم واقعن دیدنیه. مخصوصن اگه ابر باشه و بارون که معمولن همینجوریه. این دفعه با خط 2 رفتیم که مسیرش کوتاه تره و ارتفاع قله ش کمتره.اما خب کابیناش جدیدتره. بعدش راه افتادیم به سمت جاده 2000 و 3000 و ...از تنکابن که به سمت رامسر میری همون اوایل مسیر میپیچی به سمت چپ (کوه) و میری بالا. اونجا هم پر مناظر بدیع و قشنگ بود هرچند هرچی میرفتی بالاتر تعداد خونه ها و ویلاها و خلاصه ریدمان انسانی در طبیعت بیشتر میشد! تا اون تهش رفتیم که دیگه جاده نداشت! و اومدیم پایین. آقا جیش کردن در دل طبیعت یه حالی داره ها! و در هوای خیس و ابری! در جواهرده و همچنین نمک آبرود خلاصه حالی کردم در طبیعت.

روز هفدهم که ما میخواستیم بریم دریا هوا هم آفتابی شد! خب خیلی هم شلوغ بود همه ساحلها. ما هم رفتیم ساحل عباس آباد. ساحل شمال خب کر و کثیفه دیگه همیشه اما خب نمیشد که نریم که!! تو ساحل دیدیم همه لباس تنشونه تو آب ما اول با مایو رفتیم تو آب بعد چند دقیقه آقای غریق نجات سوت زدن که باید برین لباس بپوشین! ما هم یه کم با لباس شنا کردیم و بعدش برگشتیم. شنا که چه عرض کنم همون آب بازی! خلاصه در ساحل تساوی حقوق زن و مرد به چشم میخورد. همه با لباس تو آب بودن! شبش هم یه سر رفتیم هتل هایت و برگشتیم.

صبح هجدهم هم راه افتادیم به سمت تهران. ساعت 5/5. از جاده عباس آباد برگشتیم و آخرین تپه نریده را هم ریدیم و از کلاردشت نیز گذریدیم! و ساعت 12 ظهر خونه بودیم. به نسبت خلوت بود جاده. فقط نزدیکای کندوان یه کم ترافیک بود. دو تا نیمساعت هم تو راه جهت صرف جیگر و رفع حاجت وایسادیم و همین دیگه . تِمام!

/ 17 نظر / 38 بازدید
نمایش نظرات قبلی
تلخون

فقط خوده خدا می داند که رنجی کشیده ایم این روزها... و چقدر سخت بود تایپ کردنه آن آرزوی لجبازانه!!!! به هر حال هیچ کدام از اینهاباعث نمی شود که من باز هم موقعه بازی با فرانسه خودم را حلق آویز نکنم و یک بالش را درسته نبلعم و مدام آرزوی برده ایتالیا را نکنم... ولی خداوکیلی حتی وقتی ایتالیا هم فوتبال بازی نمی کند بهتر است دست کشید ازش و منتظره روزهای بهترش ماند... امیدوارم معجزه ای اتفاق بیفتد برای ایتالیا... و خب معجزه’ کوچکتری برای آلمان!!! [نیشخند]

تلخون

نه دکتر صدر زاده... تو ولیعصر برجه پیروز... بینه میرداماد و ظفر...

هویا

سلام. خیلی دست گرمی و صمیمی برای نوشتن داری. جدا آدم دوست داره تا آخر متن رو بخونه. تبریک می گم.[دست][دست][دست][دست][تایید]

هویا

چقدر به چیزی که بهت می گن اعتماد می کنی؟؟؟ زود قضاوت نکن !! چون امکان داره یه روی دیگه هم داشته باشه....

نخودی

عذاداری مقبول باشد ان شالله [تایید]

الناز

مردي ايشالا...روحت داره الان كجا سير مي كنه؟...قربون يو

تلخون

هوی بزمجه!!! چطوره که تیمه ما یکی در میون می بره آخرش هم حذف میشه.. بعدتیمه شما همه رو می بره می ره فینال اونجام قهرمان می شه؟؟؟ زهی خیاله باطل!!! بهت وعده می دم که تو فینال می بینیمتون و پوستتون رو می کنیم!!!

مینو

تو هنوز تو ارتحالیدی موندی ؟

سلام اون مسافر کرج رو که سوار کردی به ما هم معرفی کن حالشو ببری.